Rybářské pruty

Duší rybaření je rybářský prut a pro každý typ rybaření existuje jiný prut. Především rozlišujeme rybářské pruty vhodné pro lov bílých ryb a pro lov dravců. Můžete si koupit rybářské pruty speciálně na kapry, ale také rybářské pruty na štiky nebo cejny. Rybářské pruty mohou být také vyrobeny bez oček, například biče a skládací pruty (děličky). Tyto modely jsou určeny na bílou rybu.

Zobrazit více arrow_drop_down

Mezi pruty s navijákem a s očky patří feederové pruty, matchové pruty a boloňské pruty, které jsou určeny pro lov bílé ryby při lovu na těžko a pro lov na plavanou. Kromě těchto prutů existují také pruty kaprové. Pro milovníky dravců jsou určeny přívlačové pruty a muškařské pruty.

 

Rozhodujícím parametrem při výběru prutu je počet dílů. Existují vícedílné rybářské pruty, jako jsou dvoudílné a třídílné kaprové pruty, jednodílné nebo dvoudílné přívlačové pruty, třídílné feederové a matchové pruty nebo dvoudílné či čtyřdílné muškařské pruty. Samostatnou kategorií jsou děličkové pruty, které se mohou skládat z několika dílů v závislosti na jejich délce.

 

K dispozici jsou také teleskopické pruty, které jsou praktické díky své krátké přepravní délce.

 

U rybářského prutu je důležitá délka. Rybářské pruty jsou k dispozici v krátkých délkách kolem 1,50 metru, ale existují i verze s délkou 3,30 metru. Přívlačové pruty jsou k dispozici v délkách až 14,50 metru. Obecně platí, že matchové, kaprové a feederové pruty mají délku 3,90 metru, zatímco průměrná délka boloňských prutů je 7 metrů.

 

Dalším důležitým parametrem rybářského prutu je vrhací zátěž, která určuje optimální celkovou hmotnost nástrahy nebo náčiní, které lze s prutem použít.

 

Rybářský prut má ještě jeden podstatný parametr, a tím je akce označená A-B-C, tj. akce špičky, poloparaboly a plné paraboly. Ten určuje, od které části prutu začíná pracovat. U prutů s akcí A pracuje především špička, v případě akce C je to celé tělo prutu.

sync
Načítání produktů ...