Přívlačové pruty

Plánujete si koupit přívlačový prut, nebo potřebujete prut na lov štik? V naší nabídce máme kvalitní pruty a také sadu prutů. Nabízíme přívlačové pruty pro začátečníky i pokročilé rybáře.

Zobrazit více arrow_drop_down

Při výběru prutu na přívlač je třeba zohlednit několik parametrů. Především musíte vědět, jaká délka je pro vás nejvhodnější. Pokud chcete používat prut na trolling z lodi nebo z vody (při brodění), měli byste použít prut o délce do 200 cm. Při lovu ze břehu jsou však praktičtější delší přívlačové pruty, např. 240 cm, protože se s nimi o něco lépe vede nástraha.

 

Při výběru věnujte pozornost vrhací zátěži. I v tomto případě se trollingové pruty dělí do různých kategorií. Mohou to být ultralehké, lehké, střední, těžké nebo dokonce velmi těžké trollingové pruty. Tuto informaci najdete na rukojeti přívlačového prutu, například ve tvaru 2-10gr. Odhozovou zátěž volte podle velikosti nástrahy.

 

Při použití malého 3-4gr wobleru nebo minnow postačí přívlačový prut s horní hranicí vrhací zátěže kolem 10gr. Takový přívlačový prut je vynikající pro lov cejnů, pstruhů nebo bolenů. Pokud však chcete lovit opravdu velké ryby (např. sumce), zvolte masivnější, silnější prut s vyšší vrhací zátěží kolem 150g. Samozřejmě hodně záleží na hmotnosti a odporu nástrahy ve vodě.

 

Nezapomeňte na akci prutu a jeho nosnost. Ta určuje, od které části prutu začne blank pracovat. Tato akce může být rychlá, střední nebo pomalá.

 

Rychlé pruty jsou vhodné pro lov s gumovými nástrahami, zatímco střední nebo pomalé, tedy pruty s pomalejší brzdou, jsou vhodné pro lov s tvrdými nástrahami, jako jsou woblery.

 

Pomalé ultralehké přívlačové pruty jsou oblíbené na závodech v pstruhové oblasti. Nosnost prutu také určuje optimální tloušťku vlasce.

sync
Načítání produktů ...