Kaprové rybářské pruty

Každý kaprař potřebuje kvalitní kaprařské pruty, které lze použít i pro daleké nahazování. Dobrý kaprový prut musí splňovat několik kritérií. V první řadě musí mít rezervu pro lov velkých ryb, a to i v obtížném terénu.

Zobrazit více arrow_drop_down

Kaprové pruty by měly mít dostatečnou pružnost, aby se ryba při lovu na velké vzdálenosti předčasně nesvlékla z háčku. Blank by měl být také vhodný pro nahazování do velkých vzdáleností.

 

Kaprové pruty musí mít také kvalitní očka, která by neměla být těžká, protože by přetěžovala blank. Očka by také měla vydržet použití silnějších vlasců a také napomáhat efektivnějšímu nahazování.

 

Moderní kaprové pruty jsou dvoudílné nebo třídílné, ale stále se vyrábějí i teleskopické kaprové pruty, protože tyto modely jsou praktičtější pro přepravu.

 

Dvoudílné nebo třídílné kaprové pruty se obecně vyrábějí ve dvou typech. Jedním z nich je oblíbené elegantní provedení s korkovou rukojetí, kterému dávají přednost milovníci klasického rybolovu.

 

Druhá je minimalistická rukojeť s pěnou EVA. Tyto kaprové pruty se snadněji čistí a méně se s nimi manipuluje.

 

Nejčastěji používané moderní kaprové pruty jsou dlouhé 3,6 - 3,9 m a mají vrhací zátěž 3 - 3,5 lb. Na trhu jsou také lehčí kaprové pruty se zátěží 2,5 - 2,75 lb, které lze použít i pro lov cejnů a větších cejnů.

 

Kromě těchto obecných parametrů najdete v nabídce i speciální kaprové pruty, jako jsou pruty na dno, markerové pruty nebo pruty na stalker.

 

Kaprové pruty dnového typu se používají především na zakrmování raketou, zatímco markerové pruty jsou určeny k nahazování markerových splávků.

 

Tyto kaprové pruty jsou výkonnější, protože jsou určeny k nahazování poměrně velkých zátěží.

 

Kaprové pruty typu stalker jsou kratší a měkčí než tradiční kaprové pruty. Tyto kaprové pruty jsou určeny pro aktivní rybáře, kteří jsou neustále v pohybu.

sync
Načítání produktů ...