Navijáky Baitrunner

Navijáky Baitrunner jsou nejen nezbytnou součástí vybavení kaprařů. V moderním rybářství patří navijáky baitrunner k povinné výbavě feedrařů a také specialistů na lov dravců na živé nástrahy.

Zobrazit více arrow_drop_down

Tento brzdový systém je umístěn na spodní straně navijáku a nastavuje se pomocí knoflíkového mechanismu. Pokud je brzda baitrunneru zapnutá, naviják se volně otáčí bez brzdění. Když přijde záběr, ryba může volně plavat s vlascem bez jakéhokoli odporu.

 

Při lovu dravců na živou nástrahu je to velká výhoda, protože ryba až později ucítí, že je něco v nepořádku. Odtud také pochází název navijáku, protože navijáky s volnoběžnou brzdou byly vyvinuty především pro lov dravců a teprve později si je oblíbili kapraři nebo specialisté na boleny.

 

Pro ně je naviják baitrunner užitečný i v případě, že nemohou být v blízkosti prutů. Dokud mají brzdu baitrunneru zapnutou, nemohou jim ryby pruty ze stojanů ukrást.

 

Rybářské navijáky s brzdou baitrunner jsou oblíbené i mezi feedraři, protože moderní feederové pruty jsou vhodné i pro lov kapitálních ryb.

 

Při používání navijáků s baitrunnerem si musíte zvyknout na to, že při otáčení kličkou navijáku se vypne baitrunnerová brzda a zapne se klasická přední brzda, takže ji musíte vypnout dříve, než se zaseknete. Sílu brzdy baitrunner lze nastavit ve stanoveném rozsahu.

 

Čím silnější ji nastavíte, tím silněji ryba tahá vlasec z cívky, což je užitečné například při lovu na řece, kde je vlasec vystaven tlaku proudu. Pokud je brzda nastavena volněji, může vlasec z navijáku snadno a rychle vyběhnout.

 

Mezi nejoblíbenější navijáky s volnoběžnou brzdou patří baitrunnery Shimano a Okuma. Navijáky Shimano baitrunner jsou na trhu žádané, protože jejich jméno je zárukou kvality a spolehlivosti.

 

Navijáky Okuma baitrunner (zejména Longbow) jsou rovněž oblíbené pro svůj vynikající poměr ceny a kvality a jsou tradiční a spolehlivou značkou.

sync
Načítání produktů ...