Rybářské čluny, člunové motory, sonary

Skuteční rybáři neloví jen ze břehu, ale i z vody. K tomu potřebují spolehlivé vybavení, které může být značnou investicí, ale vyplatí se. Rybářský člun, rybí sonar a elektrický člunový motor vám otevřou nové možnosti rybolovu.

Zobrazit více arrow_drop_down

Rybářů u vody je v dnešní době stále více a místa, která dříve fungovala, jsou již nasycena. Ryby to cítí také a často hledají jiná místa, kde by se mohly schovat. Pokud chceme být úspěšní, musíme se za nimi vydat s rybářským člunem, ať už lovíme na stojácích nebo na řekách. Rybářské čluny jsou k dispozici v různých provedeních (nafukovací, laminátové rybářské čluny), které lze doplnit motory o různém výkonu. Výběr správného výkonu motoru je velmi důležitý. Rybářský člun se dostane do skluzu pouze s motorem správné velikosti. Pro požadovanou rychlost byste měli použít lodní motor o výkonu alespoň 5 - 10 HP (to závisí na typu, hmotnosti a velikosti rybářského člunu). 

 

Pokud se chcete mezi rybářskými místy pohybovat tiše, pomohou vám elektromotory pro čluny. Lodní elektromotory se dodávají s předním nebo zadním odpružením, takže si můžete vybrat podle svých preferencí.

 

Měli byste si také pořídit echolot, abyste dokonale poznali rybářské revíry. Rybářské sonary jsou nejen dobrým nástrojem pro vyhledávání ryb, ale především skvěle mapují dno. 

 

Pokud lovíte na přívlač, ale nemůžete skladovat rybářský člun, je pro vás vhodnou volbou belly boat. Tento malý rybářský člun nabízí mobilitu, vejde se do kufru auta a lze jej spustit na vodu přibližně za 15 minut. Poskytuje pohodlný a rychlý pohyb po celou sezónu. 

 

Jako kapraři byste přesto neměli přehlížet spuštění člunu na vodu. Lodní zavážecí zařízení s gps vám umožní dostat háčky na předem zmapované lovné místo s přesností na cm za jakýchkoli podmínek.

sync
Načítání produktů ...