Akvaristika, Akvária, Akvárium, Zahradní Jezírka, Jezírka, Klece pro papoušky, Klec pro králika, Klec pro křečka, Jezírko
ABC-ZOO

Váš košík

Žádné zboží

  • Žádné zboží

  • Doprava .......
  • Celkem 0 Kč

Kategorie

Výrobci

Zářivka EXOTERRA REPTI GLO 10.0 - 45 cm/15 W

Terarijní zářivka REPTI GLO 10.0 - 45 cm.

Více detailů

384 Kč s DPH


Informujte mě, až bude k dispozici

Věrnostní program Zakoupením tohoto produktu získáte až 14 prémiových bodů jako kupón pro 8 Kč. Vaše věrnostní body.


Pouštní terarijní zářivka REPTI GLO 10.0 - 45 cm/15 W/T8

* Ideální pro všechny pouštní plazy.

* Velmi vysoký výkon ultrafialového záření UVB, účinnost až do 50 cm.

* Poskytuje potřebné ultrafialové paprsky UVB pro optimální metabolismus vápníku.

* Doporučuje se pro použití v zastíněných teráriích, teráriích s hustými krycími síťkami (síťky mohou odfiltrovat ultrafialové záření UVB).

* Doporučuje se v kombinaci s modely Repti Glo 2.0 pro vyšší výkon v oblasti viditelného světla.

 

Zářivka do terária EXO TERRA REPTI GLO 10.0 UVB

Má velmi vysoký výkon při generování ultrafialového záření UVB, podobně jako je tomu v pouštním prostředí. Pouštní lokality se vyznačují vyšší mírou přímého slunečního záření v důsledku menšího množství mraků, vlhkosti vzduchu a téměř žádného pokrytí rostlinami nebo stromy, které by vytvářely stín. Proto jsou pouštní plazi víc vystavení působení UV záření než jiné druhy plazů. Zářivková světla ztrácejí UV záření a přibližně 50 % kvality světelného výkonu zhruba během jednoho roku. Pravidelná výměna zářivky Repti Glo 10.0 UVB v teráriu zajišťuje optimální světelné podmínky a UV záření pro zdraví vašich plazů.

 

Zářivková osvětlení Exo Terra

Jsou klasifikována podle procentuálního množství ultrafialového záření UVB. Pro tropické a subtropické plazy jsou vhodná 5% UVB světla (Repti Glo 5.0) za předpokladu, že jsou správně umístěna, pravidelně měněna a počet hodin působení je dostatečný. Pro vetšinu druhů je prokazatelně dostačující úroveň 10 - 12 hodin denně. Zvířata žijící v poušti, což jsou místa s vysokým podílem ultrafialového záření UVB, by měla být vystavena působení 10% ultrafialovému záření UVB (světla Repti Glo 10.0). Taktéž doporučujeme používat světla Repti Glo 10.0 tam, kde je vzdálenost od světla ke zvířeti větší než 30 cm, nebo tam, kde jsou žárovky umístěny nad husté větrací síto. Modely Repti Glo 2.0 emitují velmi málo ultrafialového záření UVB (2%), ve většině případů to nestačí pro syntézu vitamínu D3. Čím vyšší ultrafialový výkon, tím méně viditelného světla je emitováno. Světlo tak získává modrý nádech.

Pro dosažení optimálních výsledků se doporučuje kombinovat vysoký výkon ultrafialového záření UVB (Repti Glo 5.0 a 10.0) s velmi vysokým výkonem viditelného světla (Repti Glo 2.0). Zářivková světla neposkytují dostatek tepla. Kromě nich se vyžaduje použití samostatného zdroje tepla (např. vyhřívací žárovkové světlo).

UVB záření sklem nepronikne!

 
X
Pro účely přizpůsobení obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies.
Souhlasím
Více informací