JBL PROAQUATEST Fe železo

JBL PROAQUATEST Fe železo
chevron_left
chevron_right

JBL PROAQUATEST Fe železo

Rychlotest pro stanovení obsahu železa.

Více detailů
Vyprodáno Vyprodáno
433 Kč s DPH
Zakoupením tohoto produktu získáte až 16 prémiových bodů jako kupón pro 9 Kč. Věrnostní program Vaše věrnostní body.
Informujte mě, až bude k dispozici

Rychlotest pro stanovení obsahu železa v sladkovodních a mořských akváriích/jezírkách.

 

  • jednoduchá a spolehlivá kontrola hodnot vody v akváriích a jezírkách

  • určení optimální hodnoty železa pro sladkou a mořskou vodu

Laboratorní srovnávací systém pro vyrovnávání zabarvení vody: Skleněnou kyvetu naplňte vodou, do obou kyvet přidejte činidlo a vložte do držáku a odečtěte na barevné stupnici.

Použití: 1x po vysazení a pak týdně. Při problémech se zelenými řasami, nebo pokud rostliny nerostou optimálně.

Obsah balení: 1 test železa. Obsah na cca 50 měření, vč. činidla, 2 skleněných kyvet se šroubovým uzávěrem, stříkačkou, komparační blokem a barevnou stupnicí. Náhradní činidlo se dodává zvlášť.

Zdravé akvárium/jezírko s přirozenými podmínkami

Správné hodnoty vody v akváriu/jezírku závisejí na vysazených rybách a rostlinách. I když voda vypadá čistě, může být zatížena. Při špatných hodnotách se mohou ve vodě tvořit řasy a nemoci. Pro zdravé akvárium/jezírko s přirozenými podmínkami je nutná pravidelná kontrola a úprava hodnot vody.

Pro každou analýzu vody nabízí JBL testy vody ve formě rychlotestu nebo testů změny barvy. Ty stanoví určitou hodnotu nebo několik hodnot současně. Těmito testy vody se dají zjistit problémy s řasami a negativní hodnoty dusičnanů, dusitanů, draslíku, hořčíku apod.

Kromě dostatečného přísunu CO₂ jsou pro vodní rostliny životně důležité stopové prvky a železo. Dobře rostoucí vodní rostliny spotřebovávají neustále železo a další stopové prvky, které jsou ve vodě, i vázané na tzv. Chelatoreny, jak je běžné v moderních hnojivech (např. JBL Ferropol, JBL Fe + Microelements), dostupné pouze omezenou dobu. Proto je nutná pravidelná kontrola obsahu železa testovacími sadou Fe a případná aplikace hnojiva. Majitelé jezírek by si měli nechávat kontrolovat vodu ze studny před jejím použitím v jezírku. Příliš vysoké hodnoty železa mohou způsobit problémy.

Doporučený obsah železa:

Sladkovodní akvárium (společenství): 0,05–0,2 mg/l

Akvárium jezer Malawi a Tanganika: 0,05–0,2 mg/l

Akvárium s rostlinami a minimem ryb (aquascaping): 0,1–0,5 mg/l

Mořská akvária: 0,002-0,05 mg/l

Jezírka: 0,05-0,1 mg/l