Zářivka EXOTERRA REPTI GLO 2.0 - 75 cm/25 W

Zářivka EXOTERRA REPTI GLO 2.0 - 75 cm/25 W
chevron_left
chevron_right

Zářivka EXOTERRA REPTI GLO 2.0 - 75 cm/25 W

Terarijní zářivka Repti Glo 2,0 - 75 cm, celospektrální.

Více detailů
Vyprodáno Vyprodáno
441 Kč s DPH
Zakoupením tohoto produktu získáte až 16 prémiových bodů jako kupón pro 9 Kč. Věrnostní program Vaše věrnostní body.
Informujte mě, až bude k dispozici

Celospektrální terarijní zářivka REPTI GLO 2.0 - 75 cm/25 W/T8

* Ideální spektrum pro všechny plazy a obojživelníky.

* Stimuluje růst rostlin, vysoký výkon generovaného viditelného světla.

* Stimuluje chuť, aktivitu a reprodukční chování ultrafialovým zářením UVA.

* Velmi vysoký index barevnosti 98 (CRI).

* Barevná teplota 6700 K.

* Doporučuje se v kombinaci s modely Repti Glo 5.0 nebo Repti Glo 10.0

 

Zářivka do terária EXO TERRA REPTI GLO 2.0 UVB

Představuje univerzální světelný zdroj s vysokým podílem viditelného světla a velmi vysokým indexem barevnosti (CRI), ale s nízkým podílem ultrafialového záření UVB. Tato zářivka je vhodná pro hady, všechny obojživelníky (žáby, ropuchy a mloky) a noční zvířata. Rostliny budou pod tímto světlem lépe prosperovat. Repti Glo 2.0 je také dokonalý doplněk ultrafialové zářivky UVB, která doplňuje viditelné světlo. Zářivková světla ztrácejí UV záření a přibližně 50 % kvality světelného výkonu zhruba během jednoho roku. Pravidelná výměna zářivky Repti Glo 2.0 UVBv teráriu zajišťuje optimální světelné podmínky a UV záření pro zdraví vašich plazů.

 

Zářivková osvětlení Exo Terra

Jsou klasifikována podle procentuálního množství ultrafialového záření UVB. Pro tropické a subtropické plazy jsou vhodná 5% UVB světla (Repti Glo 5.0) za předpokladu, že jsou správně umístěna, pravidelně měněna a počet hodin působení je dostatečný. Pro vetšinu druhů je prokazatelně dostačující úroveň 10 - 12 hodin denně. Zvířata žijící v poušti, což jsou místa s vysokým podílem ultrafialového záření UVB, by měla být vystavena působení 10% ultrafialovému záření UVB (světla Repti Glo 10.0). Taktéž doporučujeme používat světla Repti Glo 10.0 tam, kde je vzdálenost od světla ke zvířeti větší než 30 cm, nebo tam, kde jsou žárovky umístěny nad husté větrací síto. Modely Repti Glo 2.0 emitují velmi málo ultrafialového záření UVB (2%), ve většině případů to nestačí pro syntézu vitamínu D3. Čím vyšší ultrafialový výkon, tím méně viditelného světla je emitováno. Světlo tak získává modrý nádech.

Pro dosažení optimálních výsledků se doporučuje kombinovat vysoký výkon ultrafialového záření UVB (Repti Glo 5.0 a 10.0) s velmi vysokým výkonem viditelného světla (Repti Glo 2.0). Zářivková světla neposkytují dostatek tepla. Kromě nich se vyžaduje použití samostatného zdroje tepla (např. vyhřívací žárovkové světlo).

UVB záření sklem nepronikne!

Zákazníci kteří koupili toto zboží, koupili také:
Top selling products in this category